درآمد Diablo Immortal در دو هفته اخیر بیش از  24 میلیون دلار بوده است

انتشار بازی Diablo Immortal در ابتدا با حمایت طرفداران بازی موبایل و دیابلو روبه‌رو شد؛ اما این خوشحالی پس از چند روز به انتقادات شدید از روند بازی تبدیل شد. دیابلو ایمورتال طوری طراحی شده که پیشرفت در بازی با پرداخت پول صورت پذیرد و هدف از ساخت آن نیز کسب درآمد بوده است. طبق گزارش Pocket Gamer، میزان درآمد بازی Diablo Immortal در طی دو هفته اول بیش از 24 میلیون دلار بوده است. طبق آخرین اخبار بازی، دیابلو ایمورتال از زمان انتشار تا به حال، بیش از 8.5 میلیون بار دانلود شده است. این در حالی است که تنها دو هفته از انتشار بازی می‌گذرد. درآمد 24 میلیون دلاری در دو هفته اول باعث شده تا Diablo Immortal‌ به دومین بازی پردرآمد موبایل شرکت بلیزارد تبدیل شود. قبل... نوشته درآمد Diablo Immortal در دو هفته اخیر بیش از  24 میلیون دلار بوده است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

درآمد Diablo Immortal در دو هفته اخیر بیش از  24 میلیون دلار بوده است

انتشار بازی Diablo Immortal در ابتدا با حمایت طرفداران بازی موبایل و دیابلو روبه‌رو شد؛ اما این خوشحالی پس از چند روز به انتقادات شدید از روند بازی تبدیل شد. دیابلو ایمورتال طوری طراحی شده که پیشرفت در بازی با پرداخت پول صورت پذیرد و هدف از ساخت آن نیز کسب درآمد بوده است. طبق گزارش Pocket Gamer، میزان درآمد بازی Diablo Immortal در طی دو هفته اول بیش از 24 میلیون دلار بوده است.

طبق آخرین اخبار بازی، دیابلو ایمورتال از زمان انتشار تا به حال، بیش از 8.5 میلیون بار دانلود شده است. این در حالی است که تنها دو هفته از انتشار بازی می‌گذرد. درآمد 24 میلیون دلاری در دو هفته اول باعث شده تا Diablo Immortal‌ به دومین بازی پردرآمد موبایل شرکت بلیزارد تبدیل شود. قبل از آن بازی Heartstone موفق به کسب درآمد مناسبی شده بود. نسخه موبایل دیابلو محبوبیت بسیار زیادی در ایالات متحده پیدا کرده است. 43 درصد درآمد مربوط به آمریکا بوده و پس از آن نیز کره جنوبی با 23 درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

ژاپن، آلمان و کانادا در جایگاه‌های بعدی قرار دارند و حدود سه تا هشت درصد درآمد را به خود اختصاص داده‌اند. بقیه درآمد نیز از دیگر بازارها به دست آمده است. در حالی که درآمد بازی Diablo Immortal در طی دو هفته اول رکورد زده است؛ امتیازهای بازی چنگی به دل نمی‌زنند. کاربران با ثبت امتیاز 0.2 از 10 برای این بازی، کمترین امتیاز تاریخ متاکریتیک را رقم زدند. بسیاری از بازی‌کنان از روند بازی راضی نیستند و آن را ابزاری برای کسب درآمد می‌دانند.

درآمد بازی Diablo Immortal

انتقاد علیه Diablo Immortal

گفتنی است متاکریتیک چندان منبع مناسبی برای ثبت امتیاز نیست؛ زیرا که هر فردی می‌تواند با یک حساب کاربری، نظرت خود را ثبت کند. وضعیت حقوقی شرکت اکتیویژن بلیزارد نیز در انتقادات علیه بازی تأثیر گذاشته‌اند. دیابلو ایمورتال از همان لحظه اول با انتقاد طرفداران مواجه شد. معرفی بازی در بلیزکان 2018 با هو کردن کارگردان همراه شد. کارگردان مدتی پیش گفته بود که با پرداخت پول نمی‌توان در بازی پیشرفت کرد؛ این گفته موردانتقاد قرار گرفت و او سپس جواب بازی‌کنان ناراضی Diablo Immortal را داد.

یکی از استریمرهای توییچ به منظور اعتراض و نمایش جنبه پولی بازی، آیتم لجندری بازی را با پرداخت 24 هزار دلار خرید و پس از بازی را حذف کرد. گفتنی است برای رسیدن به آخرین سطح در بازی باید 110 هزار دلار هزینه کرد و در غیر این صورت، کسب این سطح کار بسیار سختی است. بلیزارد معتقد است که اطلاعات اشتباه در مورد بازی درج شده و جو اشتباه می‌تواند به آن صدمه بزند. میزان درآمد Diabo Immortal نشان داده که بازی‌کنان بدون توجه به روند بازی به خرید رو آورده‌اند.

منبع: VGC

نوشته درآمد Diablo Immortal در دو هفته اخیر بیش از  24 میلیون دلار بوده است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.