آپدیت ماه سپتامبر پلی استیشن 5 منتشر شد؛ پشتیبانی از حافظه SSD

حدود یک سال از عرضه پلی استیشن 5 در سراسر جهان می‌گذرد و تابه‌حال تنها یک آپدیت نرم‌افزاری بزرگ برای کنسول منتشر شده و حال وقت آن رسیده که دومین آپدیت بزرگ کنسول را دریافت کنیم. به‌روزرسانی ماه سپتامبر، ویژگی‌های مختلفی را به ارمغان می‌آورد که مهم‌ترین آن‌ها، افزودن قابلیت پشتیبانی از حافظه SSD جانبی است. اگر حافظه داخلی کنسول کفایت شما را نمی‌کند، کافی است یک حافظه M.2 SSD تهیه کنید و آن را روی کنسول نصب کنید، تمامی بازی‌ها و محتوای ویدیویی شما به طور خودکار به حافظه جدید منتقل می‌شوند. آپدیت پلی استیشن 5 ویژگی‌های متنوعی را چه از لحاظ فنی و بصری می‌افزاید و تجربه کلی کنسول را نیز بهبود می‌بخشد. در ادامه به معرفی ویژگی‌های جدید خواهیم پرداخت تا بتوانید بهتر از رابط کاربری و... نوشته آپدیت ماه سپتامبر پلی استیشن 5 منتشر شد؛ پشتیبانی از حافظه SSD اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

آپدیت ماه سپتامبر پلی استیشن 5 منتشر شد؛ پشتیبانی از حافظه SSD

حدود یک سال از عرضه پلی استیشن 5 در سراسر جهان می‌گذرد و تابه‌حال تنها یک آپدیت نرم‌افزاری بزرگ برای کنسول منتشر شده و حال وقت آن رسیده که دومین آپدیت بزرگ کنسول را دریافت کنیم. به‌روزرسانی ماه سپتامبر، ویژگی‌های مختلفی را به ارمغان می‌آورد که مهم‌ترین آن‌ها، افزودن قابلیت پشتیبانی از حافظه SSD جانبی است. اگر حافظه داخلی کنسول کفایت شما را نمی‌کند، کافی است یک حافظه M.2 SSD تهیه کنید و آن را روی کنسول نصب کنید، تمامی بازی‌ها و محتوای ویدیویی شما به طور خودکار به حافظه جدید منتقل می‌شوند.

آپدیت پلی استیشن 5 ویژگی‌های متنوعی را چه از لحاظ فنی و بصری می‌افزاید و تجربه کلی کنسول را نیز بهبود می‌بخشد. در ادامه به معرفی ویژگی‌های جدید خواهیم پرداخت تا بتوانید بهتر از رابط کاربری و قابلیت‌های کنسول استفاده کنید.

تغییرات رابط کاربری پلی استیشن 5

آپدیت پلی استیشن 5، استفاده از رابط کاربری را بسیار ساده کرده و گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری را ارائه می‌دهد. برای نمونه می‌توانید کنترل سنتر را به صورت آزاد ویرایش کنید و می‌توانید انتخاب کنید که کدام دکمه روی صفحه قرار داشته باشد و کدام‌یک، از دید شما پنهان شود. خواندن و جواب دادن به پیام‌ها نیز حین بازی ساده‌تر شده و می‌توانید به راحتی از Game Base استفاده کنید و به پیام‌ها پاسخ دهید.

آپدیت پلی استیشن 5

تغییراتی در زمینه Game Base نیز ایجاد شده و قادر به دیدن تعداد دوستان آنلاین و آفلاین خواهید بود که ویژگی چندان جدیدی نیست. در صورتی که هر دو نسخه PS5 و PS4‌ یک بازی را داشته باشید، هر دو بازی به صورت جداگانه روی صفحه نشان داده می‌شوند و دیگر لازم نیست دنبال بازی که می‌خواستید بگردید. این ویژگی است که ایکس باکس به راحتی با Smart Delivery ارائه می‌دهد و افزودن آن، تغییر چندان بزرگی نیست.

آپدیت پلی استیشن 5 آپدیت پلی استیشن 5

از دیگر تغییرات باید به گزینه انتخاب رزولوشن اشاره کرد. کاربران پلی استیشن نو می‌توانند میان رزولوشن 720p و 1080p انتخاب کنند و در صورتی که با مشکل اتصال به اینترنت دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌توانند از ابزار تست سرعت و سلامت اتصال استفاده کنند. سیستم بازخورد پلی استیشن 5 که با نام Accolade شناخته می‌شود، یک حالت جدید به نام «رهبر» دریافت کرده و می‌توانید پس از بازی، یک رنک یا برچسب خاص را به هم‌تیمی خود اهدا کنید. این باعث می‌شود تا چنین افرادی، بیشتر به چشم آیند و بقیه جامعه کاربری نیز با آن‌ها آشنا شوند.

PS5 Update

پشتیبانی از صدای سه‌بعدی برای تلویویزن‌ها

قابلیت صدای سه‌بعدی پلی استیشن 5 در نوع خود انقلابی درزمینه‌ی صدا به حساب می‌آید که تابه‌حال تنها از طریق هدست‌ مخصوص سونی در دسترس قرار داشت. در صورتی که تلویزیون از اسپیکر دو کاناله بهره می‌برد، می‌توان از قابلیت صدای سه‌بعدی توسط تلویزیون‌ها نیز لذت برد. قبل از استفاده از این قابلیت، لازم است که ابعاد اتاق توسط میکروفن موجود روی دسته سنجیده شود تا بهترین صدا برای کاربر تنظیم شود.

قابلیت صدای سه‌بعدی از طریق هدست، یکی از ویژگی‌های بسیار محبوب پلی استیشن 5 است که حال در دسترس افراد بیشتری قرار گرفته است. سونی همچنین امکان ویرایش اکولایزر را هم از طریق منو اصلی فراهم کرده و باعث شده تا ویرایش صدا، ساده‌تر از گذشته شود.

PS5 Update

پشتیبانی از حافظه M.2 SSD

ماه گذشته از فعال شدن درگاه حافظه SSD کنسول PS5 آگاه شدیم و سونی، مدل پیشنهادی را نیز معرفی کرد. از امروز می‌توانید حافظه M.2 SSD که توسط کنسول پشتیبانی می‌شود را روی دستگاه نصب کنید و از تمامی قابلیت‌های آن استفاده کنید. پس از نصب حافظه، امکان دانلود و انتقال تمامی بازی‌های پلی استیشن و حتی محتوای ویدیویی را خواهید داشت.

هر حافظه SSD قابلیت نصب روی پلی استیشن 5 را ندارد و لازم است که این حافظه دارای یک سینک گرمایی مخصوص باشد تا به صورت خودکار خنک شود و سونی هیچ‌گونه خنک‌کننده‌‌ای برای این قطعه در نظر نگرفته است. همچنین لازم است سرعت حافظه با سرعت حافظه داخلی کنسول برابر یا نزدیک باشد و حافظه‌های قدیمی، به درد نخواهند خورد. برای نصب حافظه SSD لازم کنسول را توسط یک پیچ‌گوشتی بازکنید و سپس به صورت دستی، حافظه را جاگذاری کنید.

آپدیت پلی استیشن 5 آپدیت پلی استیشن 5 آپدیت پلی استیشن 5

آپدیت پلی استیشن 5 ویژگی‌های دیگری از جمله قابلیت استریم بازی‌های PS4 و PS5 از طریق اپ موبایل را فراهم کرده و کافی است اتصال اینترنت پرسرعتی داشته باشید تا بازی روی گوشی موبایل شما نیز استریم شود. برای این کار کافی است کنسول روشن و به اینترنت متصل باشد و سپس توسط گوشی به کنسول وصل شوید و با انتخاب کیفیت استریم، بازی را روی موبایل تجربه کنید.
آپدیت پلی استیشن 5 از امروز آماده دانلود است و بهتر است همین حالا، سری به بخش تنظیمات بزنید.

منبع: PSBlog

نوشته آپدیت ماه سپتامبر پلی استیشن 5 منتشر شد؛ پشتیبانی از حافظه SSD اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.