آپدیت دستی ویندوز 10 به جدیدترین نسخه موجود

Windows 10 21H1 (آخرین نسخه ویندوز) در 18 مه 2021 توسط مایکروسافت منتشر شد. در این مقاله مراحل آپدیت دستی ویندوز 10 به این نسخه را آموزش خواهیم داد. در حالت معمول، باید منتظر بمانید تا مایکروسافت به طور خودکار به روز رسانی را به رایانه شما ارائه دهد. اما اگر نمی خواهید منتظر بمانید …

آپدیت دستی ویندوز 10 به جدیدترین نسخه موجود

Windows 10 21H1 (آخرین نسخه ویندوز) در 18 مه 2021 توسط مایکروسافت منتشر شد. در این مقاله مراحل آپدیت دستی ویندوز 10 به این نسخه را آموزش خواهیم داد.

در حالت معمول، باید منتظر بمانید تا مایکروسافت به طور خودکار به روز رسانی را به رایانه شما ارائه دهد. اما اگر نمی خواهید منتظر بمانید می توانید به روزرسانی را به صورت دستی انجام دهید.

این راهنما به 2 بخش تقسیم شده است. بخش اول راهنمای گام به گام دانلود و نصب فوری این آپدیت را در اختیار شما قرار می دهد.

آموزش نصب ویندوز 10 (برای مبتدی ها)

و در بخش دوم، به سوالات متداول در مورد Windows 10 21H1 پاسخ خواهیم داد.

قبل از اقدام به نصب این آپدیت، مطمئن شوید که حداقل 10 گیگابایت فضای خالی در درایوی که ویندوز 10 روی رایانه شما نصب شده است داشته باشید. برای پیدا کردن درایو ویندوز 10 نصب شده کافی است %SystemDrive% را در کادر جستجو وارد کرده و آن را از نتایج جستجو باز کنید.

نحوه آپدیت دستی Windows 10 21H1(جدیدترین نسخه ویندوز)

برای دانلود و آپدیت دستی Windows 10 21H1 مراحل زیر را دنبال کنید:

1- صفحه دانلود به روز رسانی Windows 10 را باز کنید- Microsoft.com/en-us/software-download/windows10 .

2- سپس، در زیر Windows 10 May 2021 Update ، روی دکمه Update now کلیک کنید. مرورگر شما فایل Windows 10 Update Assistant را در رایانه بارگیری می کند.

2- محل فایل بارگیری شده به مرورگری که استفاده می کنید بستگی دارد. برای مثال اگر از Google Chrome یا Microsoft Edge جدید استفاده می کنید، در سمت چپ پایین مرورگر، روی پیکان کنار فایل کلیک کنید – سپس روی Show file in folder کلیک کنید.

3- برای شروع پردازش دانلود و آپدیت دستیWindows 10 21H1 ، روی فایل Windows 10 Update Assistant دوبار کلیک کنید.

4- سپس، در اولین صفحهWindows 10 Update Assistant ، روی Update Now کلیک کنید.

5- ویزارد به روزرسانی یک بررسی سریع سازگاری را اجرا خواهد کرد. اگر رایانه شما با آپدیت سازگار باشد، صفحه زیر را نشان می دهد. برای ادامه روی Next کلیک کنید.

6- سپس، منتظر بمانید تا آپدیت Windows 10 21h1 بارگیری شود.

پس از بارگیری آپدیت، Windows 10 Update Assistant نصب Windows 10 21h1 را به صورت دستی آغاز می کند.

منتظر بمانید تا مرحله اول نصب کامل شود. می توانید ویزارد را به حداقل برسانید (minimize) و از رایانه خود استفاده کنید. اگر ویزارد update assistant را به حداقل برسانید، برای بازکردن مجدد آن، باید روی فایل روی دسکتاپ خود کلیک کنید. تصویر دوم را در زیر مشاهده کنید.

روش افزایش سرعت ویندوز تا 2 برابر (20 ترفند)

این مرحله از نصب ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد. همچنین برای تکمیل نصب، لازم است کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

8- با به پایان رسیدن اولین مرحله نصب،Windows 10 Update Assistant این صفحه را با یک شمارش معکوس راه اندازی مجدد 30 دقیقه ای نمایش خواهد داد.

شما می توانید منتظر شمارش معکوس باشید تا کامپیوتر راه اندازی مجدد شود.

یا برای راه اندازی مجدد فوری و تکمیل آپدیت روی Restart now کلیک کنید.

9- پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر، نصب به صورت خودکار انجام می شود. در آخرین مراحل ممکن است از شما خواسته شود برخی از گزینه های حریم خصوصی را انتخاب کنید.

وقتی مرحله دوم نصب به پایان رسید، ممکن است کامپیوتر به جای راه اندازی مجدد خاموش شود. در این صورت، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا کامپیوتر به صورت دستی راه اندازی شود.

10- در نهایت، برای تأیید اینکه Windows 10 21H1 Update به صورت دستی نصب شده است، winver را در کادر جستجوی Windows 10 وارد کنید. سپس، برنامه را باز کنید – ویندوز 10 شما اکنون باید نسخه 21H1 باشد.

بخش بعدی شامل پرسش های متداول در مورد Windows 10 21H1 است.

پرسش های متداول

1- Windows 10 21H1در چه تاریخی منتشر شده است؟

از 17 فوریه 2021 ، مایکروسافت شروع به انتشار این نسخه از طریق  Windows Insiders in the Beta channel کرد. علاوه بر این، از 18 مه 2021 ، این آپدیت در دسترس همه قرار گرفت. این یعنی باید منتظر بمانید تا به روزرسانی از طریق Windows Update برای رایانه شما در دسترس قرار گیرد.

2- چگونه می توان ویندوز را مجبور به انجام آپدیت دستی کرد؟

اگر می خواهید به روز رسانی ها را از طریق Windows Update نصب کنید، آن را از طریق Settings>Update & Security باز کنید. سپس، روی Check for updates کلیک کنید.

3- چگونه آپدیت Windows 10 21H1 را به صورت دستی دریافت کنیم؟

اگر آپدیت از طریق Windows Update در دسترس نیست، مراحل ذکر شده در قسمت اول این راهنما را دنبال کنید تا به صورت دستی نصب شود.

۲۰ نرم افزار ضروری که بلافاصله بعد از نصب ویندوز باید روی سیستم نصب کنید!

5- چگونه می توان مشکل Windows Update را برطرف کرد؟

اگر در به روزرسانی ویندوز 10 با مشکل روبرو هستید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- سرویس Windows Update را متوقف کنید.

2- سپس، فایل و پوشه موجود در پوشه  %WinDir%\SoftwareDistribution\Download  را حذف کنید.

3- در نهایت، سرویس Windows Update را راه اندازی کنید.

4- اکنون دوباره Windows update را اجرا کنید.

5- آیا ویندوز 10 به طور خودکار به روز رسانی ها را نصب می کند؟

بله، به طور پیش فرض ویندوز 10 به طور خودکار به روزرسانی ها را نصب می کند. با این حال، می توانید مراحل مربوط به نحوه توقف به روزرسانی های خودکار در ویندوز 10 را دنبال کنید و آن را متوقف کنید.

6- آیا آپدیت دستیWindows 10 21H1 می تواند خطری داشته باشد؟

در نصب هرگونه به روزرسانی ویندوز 10 خطر جزئی وجود دارد. علاوه بر این، آپدیتWindows 10 21H1 قبل از اینکه از طریق به روزرسانی ویندوز در دسترس قرار گیرد، شما را با مشکلات جزئی مواجه خواهد کرد. با این وجود، با استفاده از این روش می توانید این کار را انجام دهید.

7- اگر با آپدیت Windows 10 21H1 مشکلی داشته باشیم، می توانیم آن را حذف کنیم؟

بله، اگر با این به روزرسانی مشکلی دارید، می توانید با باز کردن Settings>Update & Security آن را برگردانید. سپس، در پنجره سمت چپ، روی بازیابی کلیک کنید. در نهایت، در زیر Go back to the previous version of Windows 10 ، رویGet started کلیک کنید و ویزارد بازگشت را دنبال کنید.

8- در آپدیتWindows 10 21H1 چه چیزهای جدیدی وجود دارد؟

امکاناتی مانند پشتیبانی از چند دوربین Windows Hello و بهبود Windows Defender Application Guard نمونه هایی از این موارد هستند.